KMO DA VINCI na Festiwalu w Rzeszowie

Odsłony: 73

   Nowy rok szkolny i nowe wyzwania dla Klubu Młodego Odkrywcy „DA VINCI”, który w odnowionym składzie 20 września wyjechał na V Rzeszowski Zlot  Owadów Skrzydlatorium 2019 i I Podkarpacki Festiwal KMO do Rzeszowa. Zlot był niezwykle udany, pogoda dopisała, przyszło wielu odbiorców na Bulwary nad Wisłokiem. Z satysfakcją można było bawić się i uczyć na stoiskach naukowych i ekologicznych. O godz. 11.59 uczestnicy, na prawie 1000 gardeł wykrzyczeli „S.O.S dla Ziemi” i poszły w eter radiowy  głosy budzików, dzwonków, kołatek, gwizdków i trąbek. Media odnotowały obecność gości z 37 szkół i przedszkoli.

   KMO „DA VINCI” reprezentowali Bartek Filiks, Bartek Sikora, Kuba Winiarczyk, Hubert Wnuk, Wiktoria Piróg, Gabrysia Wciślik i Katarzyna Zalewska. Nasi klubowicze przygotowali ciekawe doświadczenia, które przyciągały rzesze dzieci i młodzieży, ciekawych odkrywania praw fizyki. Były doświadczenia z wodą i powietrzem, można było przekonać się o istnieniu ciśnienia, poznać prawo Archimedesa, Pascala, skosztować owoców, po wcześniejszym rozpoznaniu przez zmysł smaku, rozegrać partyjkę w kółko i krzyżyk oraz zmierzyć się z ułożeniem wieży Hanoi.

   Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie EKOSKOP, a Patronat sprawowali Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl i Prezydent Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc.

                                                                                                                     

                                                                                                          Anna Dybka – opiekun KMO