W czwartek 25 kwietnia 2024 w naszej szkole odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiły drużyny z pięciu szkół z terenu naszej gminy. Formuła turnieju wymaga od uczestników nie tylko wiedzy teoretycznej na temat przepisów drogowych ale również sprawności technicznych w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód. Z powodu złych warunków atmosferycznych komisja konkursowa zdecydowała się na przeprowadzenie jedynie części teoretycznej. Po sprawdzeniu wszystkich testów zostały ogłoszone  wyniki, które przedstawiały się następująco:

I kategoria – grupa młodsza

  1. PSP Nowosielec
  2. PSP nr 4 Nisko
  3. PSP nr 3 Nisko

II kategoria – grupa starsza

  1. PSP nr 1 Nisko
  2. PSP nr 5 Nisko
  3. PSP nr 4 Nisko

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom w obu kategoriach, którzy będą reprezentować naszą gminę w turnieju powiatowym.

Głównym organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Nisku, której przedstawiciele czuwali nad przebiegiem rywalizacji oraz zapewnili dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn.

Nasza szkoła reprezentowana była w kategorii młodszej przez uczennice klasy 5a: Lenę Bednarz, Benitę Sikorę, Antoninę Piróg oraz Magdalenę Drąg, natomiast w kategorii starszej przez Nadię Szypurę, Alicję Warchoł, Ksawerego Nikolasa oraz Wiktora Saganowskiego z klasy 6 b. Dziękujemy naszym reprezentantom za wspaniałą postawę oraz trud włożony w przygotowanie się do turnieju.