24-25.11.2023 r. w siedzibie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się XII Forum Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy z całej Polski i z zagranicy: Anglii, Armenii, Gruzji, Rumunii, Ukrainy, Etiopii. Tematem przewodnim była współpraca i efektywne działanie zespołowe. Rozmawialiśmy o umiejętności współpracy i efektywnych działaniach zespołowych. Zastanawialiśmy się również, jak w naszych klubach możemy korzystać z różnorodności wielorakich umiejętności i perspektyw naszych klubowiczów.

Program konferencji obejmował inspirujące wykłady, osiem zróżnicowanych tematycznie warsztatów, panele dyskusyjne, szereg aktywności pozwalających na wymianę doświadczeń.

W tym roku na stoisku z inspiracjami miałam okazję wspólnie z innymi opiekunkami klubów działającymi na Podkarpaciu prezentować prace naszych klubowiczów, które powstały w ramach projektu „ZabawKi z Mocą”. Największym zainteresowaniem cieszył się spinner, wykonywany z pasków kolorowego papieru.

Te dwa bardzo intensywne dni pozwoliły spojrzeć na naszą społeczność KMO DaVinci z szerszej perspektywy i poczuć się częścią większej zmiany oraz nawiązać nowe kontakty, wymienić się pomysłami, doświadczeniami i doskonalić rozwój własnego warsztatu.
Zapraszam na krótką relację fotograficzną.

Opiekun KMO DaVinci
Anna Dybka