Dnia 9 listopada klasa 4 a wraz z wychowawcą Anną Dybką i panią Marzeną Smycz wybrała się na zajęcia z tańca narodowego do Katolickiego Domu Kultury ,,Arka” w Racławicach, siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”.W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie zapoznali się z jednym z pięciu tańców narodowych, krakowiakiem. Na sali baletowej, przy lustrach i drążkach, pani Agnieszka Rup prowadziła zajęcia z podstawowych kroków: chód taneczny, obroty, cwał, hołubce oraz kilku figur tańczonych w parach: kaszka, starokrakowska. W Zespole Pieśni i Tańca „Racławice” z klasy 4a tańczą dwie dziewczynki Lena Siek i Anna Zientek. Zespół „Racławice” od 37. lat kultywuje tradycje narodowe i regionalne, w swoim repertuarze posiada tańce narodowe oraz komplety kostiumów dziecięcych i młodzieżowych. Dzięki uprzejmości pani Agnieszki dzieci miały możliwość przymierzyć stroje krakowskie i poznać nazwy elementów, np. krakuska, kaftan, kierezja, pas z brzękadłami, wianek, gorset, zapaska. Zajęcia bardzo się podobały i kilka osób wyraziło chęć zapisania się do Zespołu.