W dniu 17 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku odbył się Miejsko - Gminny Konkurs Historyczny " Historia mojego miasta" zorganizowany z okazji obchodów 90 - lecia nadania praw miejskich dla Niska. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, a zestawy pytań zawierające wiedzę z całej historii miasta przygotowali członkowie Towarzystwa Ziemi Niżańskiej. W konkursie brali udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Siudak kl. 8b, Aleksandra Radomska kl. 8a i Benita Sikora kl. 5a. Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za wspaniałą postawę na konkursie, do którego przygotowanie wymagało przeczytania kilku książek historycznych i przyswojenia wiadomości o naszym mieście.

Szczególne gratulacje dla Benity Sikory za zajęcie III miejsca.

Dziękujemy też rodzicom naszych reprezentantów za pomoc logistyczną i wspaniałą współpracę organizacyjną.