23 października 2023 roku w Hotelu Rzeszów odbył się finał wojewódzki drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej „Poznaj Polskę na Sportowo”. Nasza szkoła reprezentowana była przez pięciu uczestników, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w I etapie. Byli to: Szymon Łój klasa 2a, Benita Sikora klasa 5a, Alan Młynarski i Marcel Wojdyła klasa 5b oraz Jakub Ludian klasa 6b. W finale wojewódzkim podobnie jak w pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na 11 pytań. W pierwszej kolejności decydowała liczba poprawnych odpowiedzi, a w drugiej czas ich udzielenia. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się tylko ci, którzy udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi w najlepszym czasie. W kategorii wiekowej 8-10 lat pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Łój z klasy 2 a. Jest to bardzo duże osiągnięcie, ponieważ Szymon był najmłodszym uczestnikiem, a mimo to rozwiązał test bezbłędnie i w najkrótszym czasie. Pozostali nasi reprezentanci również spisali się bardzo dobrze. Na wyróżnienie zasługuje również Benita Sikora z klasy 5 a, jedyna dziewczyna z naszej szkoły, która wystartowała w konkursie i finale wojewódzkim zajęła trzecie miejsce.

Finał ogólnopolski odbędzie się 15 listopada 2023 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie i zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo. Wszystkim uczestnikom finału wojewódzkiego gratulujemy, a Szymonowi życzymy powodzenia w Wielkim Finale!