Dnia 3 października 2023r. klasy 4 a i 4 c wraz z wychowawcami i opiekunami udały się na pieszą wycieczkę Doliną Snu do Racławic. Propagując ekologię i podziwiając piękno nadsańskiej przyrody czwartoklasiści w Niżańskim Parku zwrócili uwagę na drzewostan, w tym pomniki przyrody i ptaki. Po krótkim ale aktywnym odpoczynku ruszyli w dalszą drogę, zwracając uwagę na zmiany zachodzące podczas jesieni i prace polowe wykonywane o tej porze roku. Punktem kulminacyjnym było ognisko. Wspólne pieczenie kiełbasek na patykach, kosztowanie pieczonych ziemniaczków z masełkiem i solą było wielką frajdą. Degustacja ogniskowych przysmaków trwała dość długo. Niektóre dzieci poznały niezwykły smak ziemniaczka prosto z ogniska. Był również czas na gry i zabawy. Rozegrano towarzyski mecz piłki nożnej, grano w badmintona. Pogoda sprzyjała, by wypoczywać na kocach. Uczestnicy po uporządkowaniu terenu, pełni wrażeń, powrócili do szkoły. Wycieczka wzbudziła zainteresowanie problemami środowiska naturalnego, uwrażliwiła na potrzeby dbania o stan rzeki, a także stała się przyczynkiem do podejmowania kolejnych obserwacji, które pozwalają lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę.

Anna Dybka