Na progu wakacji, 13 czerwca Klub Młodego Odkrywcy DAVINCI zaprosił grupy przedszkolne „Wędrowniczki” i „Poszukiwacze skarbów” oraz oddziały „0A” i „0B” do Akademii Pana Kleksa. Przedszkolaki bardzo dobrze czuły się w laboratorium dla najmłodszych i z wielkim zainteresowaniem brali udział w proponowanych doświadczeniach z wodą i powietrzem. Interesowały się zjawiskiem odrzutu, pływania ciał i zjawiskami optycznymi, w tym złudzeniami. Każdy chciał dotknąć, wyjaśniać obserwowane zjawiska. Dzieci aktywnie uczestniczyły w eksperymentach, stawiały pytania, wyciągały wnioski i odkrywały prawa rządzące naturą, a równocześnie świetnie się bawiły, deklarując powtórzenie tych eksperymentów w domu. Najbardziej podobał się wulkan, płonąca woda, rakieta balonowa, cytrynowa łódeczka, wiaderkowa karuzela, obrazy malowane na mleku. Na zakończenie przedszkolaki przekazały dyplom z podziękowaniami dla wszystkich klubowiczów na ręce opiekuna KMO pani Anny Dybki.