Korzystając z pięknej wrześniowej pogody uczniowie klas VIIa i VI b z paniami: Ewą Kasperek, Ewą Bajek, Beatą Kijak i Marią Słomianą wybrali się na spacer szlakiem miejsc pamięci w Nisku zakończony ogniskiem w Racławicach. Zapoznali się z krótką historią Marii Mireckiej- Loryś, którą zaprezentował Piotr z klasy VIIa,a której sylwetkę przedstawia mural na południowej elewacji budynku mieszkalnego przy ul.Tysiąclecia 8A. W Centrum Historii i Tradycji uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą grafikę Marty Wakuły-Mac, a po wyjściu mural poświęcony trzem chłopcom, którzy poświęcili swoje życie w obronie Lwowa podczas wojny polsko-bolszewickiej. Byli to; Stefan Kościółek, Marian Zaremba i Jan Olechowski. Później uliczkami Niska uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w dalszą drogę. Racławickie błonie to Centrum Sportowo-Rekreacyjne, na które składa się m. in. boisko sportowe wraz z zapleczem. Po rozpaleniu ogniska były gry i zabawy z piłką, rozmowy w cieniu racławickich drzew, pieczenie kiełbasek…. Było to przyjemne, pozaszkolne spotkanie przy ognisku, sprzyjające kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie.

Ewa Kasperek, Ewa Bajek